Příčiny poruchy erekce

Častými příčinami je nemoc nebo poškození tkáně, nebo jiné patologické změny. Na erekci má velký vliv stav cév. Je předpokladem, že pokud se léčíte na diabetes, vysoký cholesterol, zvýšený krevní tlak i ischemickou chorobu srdce, máte poškozené cévy a s tím i související potíže s erekcí. Rizikovou skupinou jsou přirozeně starší muži. Kromě cév se na erekci podílí také nervy. Problémy s erekcí se vyskytují při úrazech anebo onemocněních nervové soustavy. Například při nemoci sclerosis multiplex, Parkinsonova choroba nebo úrazy páteře. Ale tkáň, cévy a nervy nejsou jedinou příčinou. V perfektní kondici musí být i prostata. V případě, že je zvětšená anebo v ní roste karcinom, promítne se zdravotní stav i na erekci. Proto by měl mít každý muž po dovršení 40. roku svého urologa. I přesto že nepociťuje žádné problémy je důležité nepodceňovat prevenci a dbát o zdraví a vitalitu svého mužství.

Rozdělení příčin

Příčiny poruchy erekce se rozdělují na psychogenní a organické. Organické mohou být cévní, neurogenní a další. Dříve před dvaceti a více lety se předpokládalo že nejčastější příčina je psychogenní. To se změnilo rozvojem diagnostických metod (zejména ultrazvuku) a zavedením nových účinných léků s látkou sildenafil citrát apod.). Psychogenní příčina bývá nejčastěji u mladších pacientů. Orientační pomůckou k odlišení psychogenní a organické příčiny je noční erekce. K nočním erekcím dochází nezávisle na erotogenní stimulaci, a pokud je pacient má, pak je příčina spíše psychogenní a naopak.

Celkovému zdraví neprospívá ani hektický a nevyvážený životní styl. Zamyslete se nad svými zlozvyky. Patří mezi ně kouření, nadměrná konzumace alkoholu a nedostatek pohybu? Pak je možné, že se časem zastavíte v zastávce – porucha erekce. Souvisí s tím nejen stav cév, které se zužují, ale také fyzická kondice a psychická pohoda. Pokuste se své zlozvyky postupně usměrnit a vrhněte se do zdravějšího životního stylu. Uvidíte, že s ním neporoste jen chuť na sex.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *